ayvalık zeytin yağı - Esnaf Türkiye
Esnaf Türkiye
Detaylı Arama

ayvalıkzeytinyağı

ayvalıkzeytinyağı
İlan Detayları
Konumu
İlan No 310971

ayvalık zeytin yağı

 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
 • ayvalık zeytin yağı
22,5,00 TL
İzmir / / /
İlan Tarihi
 27 Ağustos 2018
Önceki İlanSonraki İlan
İletişim Bilgileri
Ayvalık Zeytinyağı

Üyelik Tarihi 22 Şubat 2017


İş
0 (232) 251 91 41

Cep
0 (541) 365 91 42
Diğer İlanları+ Favorilerime EkleMesaj Gönderİlanı Yazdırİlan ile ilgili şikayetim var
İlan Açıklaması

Ayvalık Zeytinyağı; siparişleriniz için : 0541 365 91 42


Ayvalık Zeytinyağı üretiminde ve kalitesinde 2.500.000 adet zeytin ağacıyla sadece Egenin değil Ülkemizin de en önemli kentlerinden birisidir. Ayvalık Zeytinyağının en önemli özelliği kedine has bir karakteristik özelliğinin olmasıdır. Bu özelliğini iklim ve toprak yapısından almaktadır. Ayvalıkta kış aylarında yaşanan şiddetli poyraz ve karayel zeytin için en uygun topraklarla birleşince zeytinin kalitesine eşsiz bir etki sağlamaktadır.Ayvalık’ta üretilen sızma zeytinyağlarının yapımında kullanılan zeytinlerin tamamına yakını elle toplanıp toplandığı gün içerisinde hemen yağ haline getirilmektedir. Buda zeytinin diğer toplama yöntemleriyle (Sırıkla Çırpma-Makine) toplanması esnasında uğradığı aroma ve lezzet kaybını ortadan kaldırmaktadır.
Ayvalık Zeytinyağları aynı gün içerisinde bekletilmeden yağ haline getirildiğinden bekletme esnasında oluşan aroma ve lezzet kaybı ortadan kalmaktadır.

 

Ayvalık zeytinyağı kalitesini arttıran en önemli faktörlerden biride üretilen miktardan çok üretilen yağın kalitesinin ön planda tutulmasıdır. Bu anlayış Ayvalık Zeytinyağının lezzet değerini arttırmaktadır.

Ayvalık Zeytinyağları Hürriyet Gazetesinin Ülkemizin en seçkin Gurmelerini bir araya getirerek yaptığı Türkiye’nin en iyi 10 zeytinyağı sıralamasında yer alan 10 zeytinyağından 5 tanesinin Ayvalık bölgesi zeytinlerinden üretiliyor olması sanırım Ayvalık Zeytinyağının kalitesini gösteren önemli bir ölçüdür. Bu sıralamada yer alan ilk 6 zeytinyağından 5 tanesi Ayvalık Zeytinyağıdır.

Bu markaların bazılarının 300 küsur yıllık zeytinyağı geleneğinin ürünü olduğunu unutmamak gerekir. Ayvalık’ta üretilen markaların birçoğu firmaların kendi bahçelerinde ve kendi tesislerinde tamamen bilimsel tekniklerle yetiştirilip üretilmektedir.

İyi bir yılda yaklaşık olarak 12–13 bin ton zeytinyağı üretimiyle –ki bunun yaklaşık 10 bin tonu sızma- ülkemizde zeytinyağı üretiminde olduğu kadar kalitesiyle de önemli bir konumdadır. Sürekli yapılan yatırımlarla önümüzdeki yıllarda üretimin iki katına çıkacağı hesaplanmaktadır.


 

170 Kişi Tarafından Görüntülenmiştir.

esnafturkiye.com'da Yer Alan Kullanıcıların Oluşturduğu Tüm İçerik, Görüş Ve Bilgilerin Doğruluğu, Eksiksiz Ve Değişmez Olduğu, Yayınlanması İle İlgili Yasal Yükümlülükler İçeriği Oluşturan Kullanıcıya Aittir.Bu İçeriğin, Görüş Ve Bilgilerin Yanlışlık, Eksiklik Veya Yasalarla Düzenlenmiş Kurallara Aykırılığından esnafturkiye.com Hiçbir Şekilde Sorumlu Değildir. Sorularınız İçin İlan Sahibi İle İrtibata Geçebilirsiniz.

Mobil Sürüme Geç